Wielkopolska

Biskupin: wizyta w osadzie obronnej sprzed prawie 3 tys. lat, połączona z nauką wybranego starodawnego rzemiosła - tkactwa, lepienia glinianych naczyń, wykonywania ozdób itp.

Silverado: napad na pociąg rodem z Dzikiego Zachodu, zaskakujące westernowe pokazy i zabawy (łapanie na lasso, rzut podkową, nauka tańca country, pokazy jazdy kaskaderskiej na koniach, napad na bank oraz zabawna scenka z życia mieszkańców).

Na życzenie grupy: 1. Warsztaty kulinarne w zagrodzie pałuckiej (wypiek bułek, a nawet  dojenie sztucznej krowy) 2. Zaurolandia (staniemy oko w oko z gigantycznymi dinozaurami).

 

Co to jest siuńda? Do czego służy „kobyłka”? Czym zajmował się bednarz? Odpowiedzi poznasz na szlaku ginących zawodów. Spróbujemy maglowania, kucia gwoździ i przycinania skórzanych rzemyków. Zajrzymy do wnętrza ula i przyjrzymy się procesowi oddzielania śmietany od mleka. Na życzenie grupy: ognisko z kiełbaskami.

Jedyna w roku okazja, aby cofnąć się o prawie 3 tys. lat! Podczas festynu można nie tylko zwiedzić pradawną osadę, ale też wziąć udział w pokazach, konkursach i warsztatach (lepienie glinianych naczyń, strzelanie z kuszy i łuku, wypiek podpłomyków itp.).

Terminy: 14-18 września 2022 r. Przyroda to nader interesujący temat do rozważań nad rozwojem naszej kultury i cywilizacji, a tegoroczny festyn poświęcony będzie właśnie naturze w różnych odsłonach. Program wypełniony jest pokazami i warsztatami naukowymi. Strefa dziecięca zaprasza na animacje, konkursy i spotkania ze zwierzętami. Tradycyjnie nie zabraknie koncertów.

 

 

Poznań: przespacerujemy się pod czujnym okiem koziołków po Starym Rynku, na którym można podziwiać piękny, renesansowy ratusz oraz maleńkie domki budnicze.

Puszczykowo: w Muzeum Arkadego Fiedlera „Pod Totemem” zobaczymy tropikalne motyle, afrykańskie maski, trofea ludzkich głów, gigantyczne pająki, statek Kolumba i piramida Cheopsa, a także powrócimy na moment do czasu Bitwy o Anglię i polskiego Dywizjonu 303.

Na życzenie grupy: 1. Rogalowe Muzeum Poznania - jak z kawałka ciasta i białego maku powstaje wyjątkowy wielkopolski smakołyk dowiemy się, wypiekając (i degustując!) rogale świętomarcińskie. 2. History Land (multimedialna wystawa z ponad 1,5mln klocków LEGO)*. 3. Zamek w Kórniku (bajkowa i tajemnicza rezydencja magnacka zamieszkana przez Białą Damę).

*NOWOŚĆ

Gniezno: w Archikatedrze zobaczymy słynne Drzwi Gnieźnieńskie i dowiemy się, dlaczego św. Wojciech jest ze srebra.

Biskupin: wizyta w osadzie obronnej sprzed prawie 3 tys. lat oraz w Muzeum Archeologicznym; malownicze Pałuki będzie można obejrzeć podczas przejazdu zabytkową kolejką wąskotorową.

Na życzenie grupy: 1. Lekcja muzealna w Muzeum Początków Państwa Polskiego. 2. Wypiek i degustacja tradycyjnych bułek z masłem w zagrodzie pałuckiej.

Początek strony